محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

seller.tashil.com محیط کاری فروشنده ها

6 دلیل که باعث می شوند فروش اینترنتی موفقی نداشته باشیم

  • چهارشنبه 24 آذر 1395
  • بازاریابی و فروش
6 دلیل که باعث می شوند فروش اینترنتی موفقی نداشته باشیم

کسب و کارها مایلند از اینترنت در جهت افزایش فروش محصولات و خدمات خود بهره بگیرند، ولی عده ای در تحقق این هدف موفق هستند و عده ای ناموفق، شاید آگاهی از دلایل عدم موفقیت، در فروش کمک کند بتوانید در جهت رفع موانع مورد نظر تلاش کنید و فروش موفق تری را تجربه کنید.

1) عدم عرضه محصول خوب: 

مشتری خرید نمی کند چون کیفیت، کارایی و ارزش های انتقالی توسط محصول را نمی پسندد.

2) قیمت نامناسب:

مشتری در اینترنت به سهولت به قیمت های کسب و کارهای مشابه دسترسی دارد. اگر محصول عرضه شده گران باشد قطعا خریداری نخواهد شد.

3) سبد کالایی خود را تکمیل کنید:

اگر فروشگاه شما نتواند به نیاز کامل خریدار پاسخ بدهد و مشتری را  برای پاسخ به بخشی از نیازهایش ناچار به مراجعه به فضای فیزیکی باشد، همان محصولی که قصد خرید از شما را داشته است را نیز خریداری نخواهد کرد و ترجیح خواهد داد که در مراجعه فیزیکی به طور کامل خریدش را انجام دهد. بنابراین عرضه تعداد محدودی محصول برای آزمایش کارایی فروش اینترنتی، اصلا استراتژی مناسبی نیست.

4) کیفیت نامناسب محتوای متنی و تصویری محصولات:

در خرید اینترنتی، مشتری نگران است که به دلیل عدم دسترسی کامل به اطلاعات محصول، در نهایت تجربه ناخوشایندی از خرید داشته باشد. شفافیت و ارائه اطلاعات متنی و تصویری جامع و با کیفیت، به دغدغه های خریدار در حد قابل توجهی پاسخ می دهد و به او اطمینان در خرید می بخشد، همچنین فرصت بیشتر دیده شدن می بخشد و همچنین فرصت بیشتر دیده شدن محصولات شما در نتایج جستجوی موتور جستجوگر و در داخل سایت را بیشتر می کند، و فروشگاه شما را به مرجعی تبدیل می کند که به دلیل پاسخ به نیازهای اطلاعاتی کاربر، مکررا مورد مراجعه قرار خواهد گرفت و اطمینان خریدار را به شما از طریق مطالعه محتوای با کیفیت، بیشتر جلب خواهد کرد.

5) عدم انجام تبلیغ فروشگاه :

اگر همه چیز عالی و بی نقص باشد ولی کسی از این کیفیت محصول و خدمات دهی شما بی اطلاع باشد باز خرید انجام نخواهد شد. بعد از راه اندازی فروشگاه، تبلیغ کنید و پیام خود را به گوش بازار هدف برسانید و کاربران را از طریق رسانه های جمعی همچون تلگرام و گروه ها و کانال های مربوط و شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و لینکدین و پیج های اینستاگرامی پر بازدید به سمت فروشگاه خود هدایت کنید.

6)ارسال نامناسب 

مشتری انتظار دارد محصول خریداری شده را در آدرس مورد نظرش در کوتاه ترین زمان ممکن با کمترین هزینه ارسال و با بهترین کیفیت بسته بندی دریافت کند. عدم توجه به این خواسته های مشتری فروش شما را کاهش خواهد داد.

ارسال نظر

  • (نمایش داده نخواهد شد)

* فیلدهای الزامی