همه دسته بندی ها
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

seller.tashil.com محیط کاری فروشنده ها

تنظیمات ارسال و حمل محصول

ارسال محصول در تسهیل بر عهده چه کسی است؟

مسئولیت ارسال محصول و رساندن محصول به خریدار، بر عهده فروشنده می باشد، بنابراین فروشندگان باید تنظیمات مربوط به حمل و نقل را مطابق با روش های ارسال خود تنظیم نمایند و روش های ارسال خود را طوری انتخاب کنند تا محصول به بهترین شکل به دست خریدار برسد.

چگونه محدوده جغرافیایی ارسال و مدت زمان تضمینی ارسال از مبدا را برای فروشگاه خود تعریف کنم؟

محدوده جغرافیایی ارسال: شما می توانید برای فروشگاه خود محدوده جغرافیایی ارسال تعریف کنید و تعیین کنید که امکان ارسال به چه استان و شهرهایی از ایران را خواهید داشت، برای این کار کافی است:

پس از ورود به حساب کاربری خود، به منوی فروش من> منوی تنظیمات> تب ارسال و حمل رفته و در تنظیمات کلی ارسال و حمل، تعیین محدوده جغرافیایی ارسال را تغییر دهید. شما در این بخش سه گزینه برای انتخاب پیش رو دارید:

1. ارسال به همه نقاط ایران امکان پذیر است: اگر این گزینه را انتخاب نمایید به این معنا خواهد بود که می توانید کالا را به هر نقطه ای از ایران ارسال نمایید.

2. ارسال به همه نقاط ایران به استثنای مناطق زیر امکان پذیر است: با انتخاب این گزینه شما می توانید مناطقی را از ارسال استثنا کنید. (توجه شود که در صورتی که فردی از مناطق استثنا شده خرید نماید امکان ثبت سفارش برای وی وجود نخواهد داشت.)

3. ارسال فقط به محل های تعیین شده امکان پذیر است: با انتخاب این گزینه شما قادر خواهید بود تا شهرها و استان هایی را که می توانید به آنها کالا ارسال نمایید مشخص کنید.

تضمین مدت ارسال از مبدا: پس از ورود به حساب کاربری خود به منوی فروش من> منوی تنظیمات> تب ارسال و حمل رفته و در تنظیمات کلی ارسال و حمل، گزینه تضمین مدت ارسال از مبدا را بر حسب ساعت تغییر دهید.

برای مثال اگر شما در این گزینه عدد 48 را وارد نمایید به این معنا خواهد بود که شما تضمین می کنید بعد از ثبت سفارش و پرداخت توسط خریدار، حداکثر ظرف 48 ساعت (به غیر از روزهای تعطیل) محصول مورد نظر خریدار را به سرویس دهنده حمل تحویل خواهید داد.

توجه: در صورتی که در مدت اقرار شده نتوانید کالا را ارسال و برای آن کد رهگیری در سایت وارد نمایید، خریدار این حق را خواهد داشت که درخواست لغو سفارش بدهد، در صورت درخواست خریدار بعد از موعد مورد نظر، وجه پرداختی او به حساب او واریز خواهد شد و ناتوانی فروشنده نسبت به ارسال به هر دلیلی، در کارنامه او ثبت می شود.

چگونه ارسال رایگان را فعال و مدیریت نمایم؟

طی آخرین تحقیقات صورت پذیرفته، ۳۶% خریداران آنلاین تا وقتی‌که به آن‌ها ارسال رایگان پیشنهاد نشده باشد از آن وب‌سایت خرید نمی‌کنند. پس در مدیریت و پیکربندی این بخش توجه لازم را داشته باشید.

جهت انجام تنظیمات ارسال رایگان می توانید بعد از ورود به حساب کاربری خود به منوی فروش من> منوی تنظیمات> تب ارسال و حمل> بخش انتخاب روش های ارسال و حمل رفته و در قسمت ارسال رایگان گزینه های مرتبط با ارسال رایگان را مدیریت نمایید.

فعالسازی ارسال رایگان: شما با انتخاب بله/خیر ارسال رایگان را برای فروشگاهتان فعال یا غیر فعال می کنید.

ارسال رایگان در محدوده های مختلف جغرافیایی: شما در این بخش تعیین می کنید که در کدام استان ها و شهرها و برای چه میزان از خرید می توانید بصورت رایگان ارسال محصول را انجام دهید.

توجه: در مورد نحوه ارسال محصولات به شکل رایگان تصمیم گیری با شماست، اما پیشنهاد می کنیم برای رضایتمندی مشتریان، سریعترین و بهترین روش را انتخاب نمایید که می تواند یکی از روش های پستی، تیپاکس، پیک موتوری و ... باشد.

چگونه ارسال از طریق شرکت پست را فعال و مدیریت کنم؟

شما می توانید بعد از ورود به حساب کاربری خود به منوی فروش من> منوی تنظیمات> تب ارسال و حمل رفته و در بخش انتخاب روش های ارسال و حمل، قسمت ارسال از طریق شرکت پست ایران، گزینه های مرتبط را مدیریت نمایید.

فعالسازی ارسال از طریق شرکت پست: شما با انتخاب بله/خیر ارسال از طریق شرکت پست را برای فروشگاه خود فعال یا غیر فعال می کنید، با انتخاب این روش ارسال، هزینه های حمل به نسبت فاصله مبدا تا مقصد و وزن مرسوله، طبق تعرفه های شرکت پست محاسبه و به فاکتور خریدار اضافه خواهد شد.

هزینه مازاد: هر چند که همه هزینه های مربوط به پست مانند بیمه، بسته بندی، مالیات، سرویس پیام کوتاه و ... بصورت میانگین به هزینه واقعی شرکت پست افزوده شده است ولی با این وجود در صورتی که هزینه دیگری هنگام ارسال با پست به شما تحمیل می شود می توانید آن را در این قسمت وارد نمایید تا به هزینه محاسبه شده اضافه شود.

گفتنی است هزینه ارسال تاثیر زیادی در خرید و یا عدم خرید محصول در فروشگاههای آنلاین دارد پس سعی نکنید این هزینه را بی جهت افزایش دهید.

چگونه ارسال با تیپاکس را فعال نمایم؟

شما می توانید بعد از ورود به حساب کاربری خود به منوی فروش من> منوی تنظیمات> تب ارسال و حمل رفته و در بخش انتخاب روش های ارسال و حمل، قسمت ارسال از طریق شرکت تیپاکس، این روش ارسال را فعال یا غیر فعال نمایید. همچنین می توانید برای اطلاع از شعب دفتر تیپاکس به وب سایت تیپاکس مراجعه کنید.

ارسال اختصاصی چیست و چگونه باید پیکربندی شود؟

ارسال اختصاصی برای فروشگاههایی در نظر گرفته شده است که از روشهای دیگر ) مانند پیک موتوری، باربری، خودروی اختصاصی فروشنده و ...) به غیر از روشهای موجود برای ارسال محصولات استفاده می کنند.

شما می توانید بعد از ورود به حساب کاربری خود به منوی فروش من> منوی تنظیمات> تب ارسال و حمل رفته و در بخش انتخاب روش های ارسال و حمل، قسمت ارسال اختصاصی، این روش ارسال را فعال یا غیر فعال نمایید.

فعالسازی ارسال اختصاصی: شما با انتخاب بله/خیر ارسال اختصاصی را برای فروشگاه خود فعال یا غیر فعال می کنید.

نحوه محاسبه هزینه ارسال: شما در این گزینه مشخص می کنید که ارسال اختصاصی تعریف شده توسط شما، هزینه را به چه صورت محاسبه کند.

1. مبلغ ثابت: با انتخاب این گزینه می توانید در جدول "تعیین هزینه ارسال به ازای معیار انتخاب شده" در فیلد "مبلغ ارسال (تومان)" برای هزینه ارسال در معیارهای مختلف، مقدار ثابتی وارد نمایید.

2. درصدی از مبلغ خرید: با انتخاب این گزینه می توانید در جدول "تعیین هزینه ارسال به ازای معیار انتخاب شده" در فیلد " درصد محاسبه هزینه ارسال(درصد)" برای هزینه ارسال در معیارهای مختلف، درصدی از میزان خرید را وارد نمایید.

معیار محاسبه هزینه ارسال به نسبت: در اینجا تعیین می کنید که می خواهید هزینه ارسال را با چه معیاری وارد کنید که بر اساس انتخاب شما اطلاعات مربوط به آن را در جدول " تعیین هزینه ارسال به ازای معیار انتخاب شده" وارد می کنید.

1. سفارش در برابر مقصد: مبلغ یا درصد هزینه ارسال را به ازای هر سفارش در هر استان و شهر دلخواه وارد می کنید.

2. وزن مرسوله در برابر مقصد: مبلغ یا درصد هزینه ارسال را به ازای مقدار وزن محصولات در هر استان و شهر دلخواه وارد می کنید.

3. مبلغ خرید در برابر مقصد: مبلغ یا درصد هزینه ارسال را به ازای میزان خرید در هر استان و شهر دلخواه وارد می کنید.

4. تعداد آیتم های خریداری شده در برابر مقصد: مبلغ یا درصد هزینه ارسال را به ازای تعداد محصولات خریداری شده در هر استان و شهر دلخواه وارد می کنید.

تعیین هزینه ارسال به ازای معیار انتخاب شده: با توجه به اینکه در "معیار محاسبه هزینه ارسال به نسبت" چه معیاری انتخاب نمودید، هزینه ارسال در خریدهای مشتری بر اساس همان معیار در استان ها و شهرهای مورد نظر و با مقادیر تعیین شده توسط شما محاسبه خواهد شد.

توجه: این روش تنها در استانها و شهرهایی فعال می شود که بر اساس جدول وارد شده هزینه ارسال داشته باشند.

چگونه می توانم امکان ارسال با پیک موتوری یا باربری را فعال کنم؟

پیک موتوری: برای استفاده از این روش ارسال از روش ارسال اختصاصی استفاده می کنید.

1. ابتدا توجه داشته باشید که " فعالسازی ارسال اختصاصی:" روی بله باشد.

2. در "نحوه محاسبه هزینه ارسال:" مبلغ ثابت را انتخاب کنید.

3. در "معیار محاسبه هزینه ارسال به نسبت:" سفارش در برابر مقصد" را انتخاب کنید. (و اگر وزن برای شما مهم باشد، وزن مرسوله در برابر مقصد را انتخاب می کنید)

4. در "تعیین هزینه ارسال به ازای معیار انتخاب شده:" استان ها و شهرهایی را که در آن ها می توانید خدمات پیک موتوری داشته باشید انتخاب کنید و در هر شهر، مبلغ سفارش را به ازای هر تعداد که می خواهید وارد نمایید.

باربری: برای استفاده از این روش ارسال نیز از روش ارسال اختصاصی استفاده می کنید.

1. ابتدا توجه داشته باشید که " فعالسازی ارسال اختصاصی:" روی بله باشد.

2. در "نحوه محاسبه هزینه ارسال:" مبلغ ثابت را انتخاب کنید.

3. در "معیار محاسبه هزینه ارسال به نسبت:" یکی از معیارهای مورد نظر سفارش در برابر مقصد/ وزن مرسوله در برابر مقصد/ تعداد آیتم های خریداری شده در برابر مقصد را انتخاب کنید.

4. در "تعیین هزینه ارسال به ازای معیار انتخاب شده:" استان ها و شهرهایی را که در آن ها می توانید خدمات باربری داشته باشید انتخاب کنید و در هر شهر مبلغ سفارش را به ازای هر تعداد/ وزن که می خواهید وارد نمایید.

چگونه اعلام کنم که محصول سفارش داده شده را ارسال کردم؟

برای ثبت اینکه مرسوله را ارسال نمودید بایستی بعد از ورود به حساب کاربری خود در منوی فروش من به سفارش ها> سفارش های دریافتی من رفته و دکمه مشاهده سفارش از سفارش مورد نظر را بزنید. در سفارش مورد نظر شماره رهگیری را وارد کرده و دکمه ارسال را بزنید.

چرا باید کد پیگیری مرسوله ارسالی را وارد نمایم؟

با توجه به اینکه بازار اینترنتی تسهیل به عنوان واسط بین فروشنده و خریدار عمل می کند و سلامت معامله اتفاق افتاده را تضمین می کند بنابراین نیاز است تا روند فروش، ارسال و دریافت محصولات توسط فروشنده و خریدار را کنترل نماید؛ این کنترل بعد از ثبت سفارش و پرداخت توسط مشتری به وسیله دو معیار زمان ثبت کد پیگیری و کد پیگیری مرسوله انجام خواهد گرفت.

زمانی که شما بعنوان فروشنده، کد پیگیری مرسوله را در مدت تضمین شده ارسال از مبدا ثبت می کنید، دیگر خریدار نمی تواند درخواست لغو سفارش بکند و همچنین طبق قوانین تسهیل از همان لحظه، به خریدار 7 روز فرصت داده می شود تا دریافت یا عدم دریافت محصول را تائید کند (در صورتی که بعد از گذشت 7 روز، خریدار وضعیت سفارش خود را اعلام نکند سامانه بصورت خودکار سفارش را دریافت شده تلقی خواهد کرد) تا تسهیل بتواند مبلغ سفارش را به اعتبار فروشنده واریز نماید. پس شما با وارد کردن به موقع و درست کد پیگیری مرسوله از سوء استفاده های احتمالی جلوگیری خواهید کرد.