همه دسته بندی ها
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

seller.tashil.com محیط کاری فروشنده ها

باشگاه مشتریان بازار تسهیل

باشگاه مشتریان چیست؟

باشگاه مشتریان برنامه وفادار سازی مشتریان است که به هدف قدردانی از مشتریان وفادار و تشویق آنها به تکرار خرید و کمک گرفتن از مشتریان برای پیشبرد فروش طراحی شده است، در باشگاه مشتریان به مشتری بابت خریدها و فعالیت های تعریف شده ای مثل ثبت نظر، به اشتراک گذاری محصولات در جوامع مجازی، تبلیغ و اطلاع رسانی محصولات و ... امتیازاتی تعلق می گیرد که ارزش ریالی داشته و به مشتری امکان می دهد با استفاده از آن امتیازات، اقدام به پرداخت در خریدهای بعدی کند، اعتبار امتیازات کسب شده محدود به زمان است و همین محدود به زمان بودن و قابل استفاده بودن امتیاز در خرید بعدی، باعث می شود که مشتری به هدف پیشگیری از، از بین رفتن امتیاز، خرید بعدی را در زمانی کوتاه برای خود یا دوستانش انجام دهد و باز از خرید، امتیاز دوباره ای می گیرد که در خرید بعدی قابل استفاده خواهد بود و همین سیکل تکرار می شود، بدین ترتیب هم فروش فروشنده ها بیشتر می شود و هم باشگاه مشتریان زمینه ای برای قدردانی و استفاده از تخفیف برای مشتریانی که تکرار خرید دارند فراهم می کند.

باشگاه مشتریان چه اهدافی را پیگیری می کند؟

اینها بخشی از اهدافی هستند که در راه اندازی باشگاه مشتریان در بازار اینترنتی تسهیل پیگیری می شود:

1. تشویق مشتریان به تکرار خرید برای خود یا دوستان و آشنایان

2. قدردانی از مشتریان وفادار از طریق اعمال تخفیف در خریدهای بعدی و تقویت وفاداری مشتریان

3. تشویق مشتریان به تسریع در تکرار خرید از طریق محدود کردن مهلت استفاده از امتیازات کسب شده

4. ایجاد بازیگونگی (Gamification) و افزایش لذت خرید اینترنتی برای خریداران

5. ایجاد هم افزایی ناشی از راه اندازی شبکه باشگاه مشتریان، طوری که خریدار با خرید از یک فروشنده امتیازاتی کسب می کند که ارزش ریالی آن در خرید از یک فروشنده دیگر برای او قابل استفاده است.

6. کمک گرفتن از خریداران، فروشنده ها و همه کاربران سایت برای تبلیغ و افزایش فروش سایت و پیش برد اهداف مورد پیگیری سایت و فروشنده ها از طریق تخصیص امتیاز برای انجام فعالیت هایی مثل ثبت نظر، به اشتراک گذاری محصولات با دوستان، تبلیغ سایت، ثبت نام و ...

منابع مالی امتیاز قابل دریافت خریداران، توسط فروشنده ها تامین می شود یا بازار اینترنتی تسهیل؟

خریدار به چندین روش می تواند کسب امتیاز کند مثل ثبت نام در سایت، به اشتراک گذاری محصولات در جوامع مجازی، ارسال ایمیل گروهی، تبلیغ فروشنده ها و بازار اینترنتی تسهیل، ثبت نظر، ثبت برچسب، جذب فروشنده و ...، همه امتیازات قابل دستیابی از این روش ها از منابع مالی بازار اینترنتی تسهیل تامین خواهد شد و بابت این امتیازات فروشنده هیچ هزینه ای پرداخت نمی کند.

یکی از راه های مهم دیگر کسب امتیار توسط خریدار، انجام خرید است، خریدار در صفحه جزئیات محصول، میزان امتیاز قابل دستیابی از محل خرید یک محصول را مشاهده می کند و بر اساس آن تصمیم به خرید می گیرد، اعتبار این امتیاز توسط فروشنده تامین می شود، فروشنده در هنگام افزودن محصول، در تب قیمت، میزان امتیاز قابل تخصیص به خریدار بابت هر واحد از خرید را مشخص می کند و خریدار موقع خرید این امتیاز را کسب می کند و مبلغ مورد نظر هنگام پرداخت سهم فروشنده از حساب او کسر می شود، ضمن اینکه بازار اینترنتی تسهیل هم از محل کارمزدهای خود نیز برای خریداران بابت خرید امتیازاتی را در نظر می گیرد، ولی امتیاز در نظر گرفته شده توسط تسهیل برای ایجاد انگیزه در خریدار کافی نخواهد بود و توصیه می شود فروشنده ها نیز خود امتیازاتی را برای خریداران در نظر بگیرند.

در بسیاری از مواقع می توانید بخشی از تخفیفی که برای خرید در نظر گرفته اید را به عنوان امتیاز تعریف کنید.

ارزش پولی هر امتیاز چقدر است؟
هر امتیاز معادل 10 تومان است، وقتی تعیین می کنید که برای خرید فلان محصول حاضرید 500 تومان امتیاز به خریدار بپردازید، در صورت خرید محصول مورد نظر، به ازای هر واحد خرید از محصول، معادل 5000 تومان از مبلغ قابل دریافت نهایی شما کسر می شود، بنابر این در هنگام تعریف امتیاز مزبور دقت لازم را داشته باشید.
آیا خریدار می تواند امتیازی که در خرید محصول من به دست آورده است در خرید از محصولات فروشنده دیگر مصرف کند؟
بله خریدار وقتی خریدی انجام می دهد و یا فعالیت تعریف شده ای مثل ثبت نظر، به اشتراک گذاری محصولات در جوامع مجازی و ... انجام می دهد امتیاز کسب می کند، هیچ محدودیتی برای او تعریف نشده است که این امتیاز را در خرید از کدام فروشنده بازار تسهیل می تواند استفاده کند، این عدم محدودیت باعث تشویق خریدار به خرید محصولات دارای امتیاز می شود چرا که امتیاز به دست آمده را در خرید از سایر فروشنده ها هم می تواند استفاده کند و فروشنده ها هم عملا به افزایش فروش محصولات همدیگر کمک می کنند.
چگونه امتیاز قابل تخصیص به خریدار بابت خرید هر یک از محصولاتم را تعریف کنم؟
برای این کار وارد پنل فروش خود شده و از منوی محصولات، وارد صفحه لیست محصولات خود شوید، شما می توانید با کلیک بر روی دکمه ویرایش هر یک از محصولات، در تب قیمت، میزان امتیاز قابل تخصیص به خریدار بابت خرید هر واحد محصول را تعیین کنید و یا در لیست محصولات با کلیک بر روی ویرایش سریع در بالای صفحه بصورت یکجا امتیاز چندین محصول را تعیین کرده و ذخیره کنید، همچنین در هنگام افزودن محصول جدید نیز در تب قیمت می توانید امتیاز خریدار بابت خرید هر واحد از محصول را تعریف کنید.