همه دسته بندی ها
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

seller.tashil.com محیط کاری فروشنده ها

افزودن محصول جدید

چگونه می توانیم محصول جدید اضافه کنیم؟

پس از ورود به پنل کاربری فروش، از منوی محصولات، افزودن محصول جدید را انتخاب نمایید. در صفحه باز شده، دسته بندی و نوع محصول را انتخاب کرده و بر روی دکمه "ادامه" کلیک کنید. در صفحه بعد، گزینه ها را طبق راهنمایی که در هر مورد ارائه شده است تکمیل کرده و دکمه "ذخیره" را کلیک کنید تا محصول جدید اضافه شود.

اگر در دسته ای که محصولاتم را اضافه می کنم مشخصات و ویژگی مورد نیازم وجود نداشته باشد چه کار باید بکنم؟

هنگام افزودن محصول، بر اساس دسته ای که انتخاب می کنید، در ادامه مشخصه های مربوط به آن دسته از محصولات جهت تکمیل از شما سوال خواهد شد. اگر مشخصه های محصولات از قبل در نرم افزار موجود نباشد خودتان قادر خواهید بود با کلیک بر روی دکمه "افزودن مشخصه جدید"، عنوان مشخصه جدید را اضافه کرده و سپس مقدار آن را وارد کنید.
مشخصه های از پیش تعریف شده، در هنگام مقایسه دو محصول توسط خریدار و در فیلترینگ و جستجوی حرفه ای محصولات مورد استفاده قرار خواهند گرفت ولی مشخصه هایی که شما خود اضافه می کنید در این موقعیت ها نمایش داده نخواهند شد، شما می توانید لیست عناوین و مقادیر مشخصه های هر یک از دسته بندی های مورد نیاز خود را به بازار اینترنتی تسهیل اعلام کنید تا در صورت عمومی بودن و مورد تایید قرار گرفتن، در لیست مشخصه های از قبل تعریف شده قرار گیرد تا هم در ادامه در ورود مشخصه ها کار شما آسان تر شود و هم در نتایج مقایسه، فیلترینگ و جستجوی پیشرفته هم دیده شوند.

در تکمیل هر یک از گزینه های پنل فروش، اعم از تنظیمات و افزودن محصول، چه نکاتی را باید مورد توجه قرار داد؟

متن مورد نظراغلب گزینه های پنل فروش، درست در همان جایی که می خواهید اطلاعات آن گزینه را تعریف کنید دارای راهنمای مربوط به آن گزینه است، به شدت توصیه می شود که تک تک موارد فوق را در هنگام تکمیل مطالعه کنید و براساس راهنمای درج شده عمل کنید.

چگونه می توانیم محصول قابل پیکر بندی اضافه کنیم ؟

راهنمای افزودن محصول پیکربندی را می توانید از اینجا دانلود کنید.

تنظیمات سفارشی محصولات چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

در مواردی محصولی خاص دارای گزینه های قابل انتخاب متعددی از طرف مشتری است که با گزینه جدید عملاً یک محصول جدید شناخته می شود، به طور مثال یک موبایل مشخص با رم 32 گیگ و رم 64 گیگ یا رنگ سفید و رنگ مشکی، گزینه هایی سفارشی از یک محصول کاملاً مشخص هستند، ورود مجزای هر یک از محصولات مورد نظر در صفحات مستقل، هم حجم کاری فروشنده را بیشتر می کند و هم خرید را برای خریدار سخت می کند، برای پاسخ به چنین نیازهایی، تنظیمات سفارشی محصولات در نظر گرفته شده است.

برای ایجاد تنظیمات سفارشی:
1. در هنگام افزودن و یا ویرایش محصول از منوی محصولات وارد تب عمومی شوید.
2. در پایین صفحه و در قسمت تنظیمات سفارشی بر روی دکمه "افزودن گزینه جدید" کلیک کنید. سپس مراحل زیر را انجام دهید:
• در فیلد عنوان، نام ویژگی که مایلید خریدار هنگام خرید آن را تعیین کند وارد کنید.
• نوع ورودی مورد نظر را تنظیم کنید، اینکه آیا خریدار باکسی را تکمیل خواهد کرد، از بین گزینه های موجود یک یا چند گزینه را انتخاب خواهد کرد، فرمت تاریخ یا ساعتی را تعیین خواهد کرد و ...
• اگر تعیین گزینه مورد نظر توسط خریدار را برای خرید الزامی می دانید فیلد "الزامی است" را بر روی "بله" تنظیم کنید. • در فیلد ترتیب، ترتیب این آیتم را در لیست گزینه ها وارد کنید. برای نمایش آیتم مورد نظر در ابتدا، عدد 1 را وارد کنید.
3. اگر نوع ورودی را یکی از گزینه های انتخاب (کشویی، دکمه های رادیویی، چک باکس و یا چند گزینه ای) برگزینید، دکمه افزودن سطر جدید ظاهر می شود که از شما می خواهد گزینه های قابل انتخاب از طرف خریدار را مشخص کنید. با کلیک این دکمه، فیلدهای زیر نمایان می شود:
• در فیلد عنوان، نام این گزینه را وارد کنید.
• در فیلد قیمت، هر گونه افزایش و یا کاهش قیمت نسبت به قیمت پایه را وارد کنید.
• نوع قیمت را به صورت یکی از گزینه های زیر تنظیم کنید:
الف) در نوع ثابت، قیمت گونه جدید محصول نسبت به قیمت پایه، برابر مبلغ ثابتی که وارد می کنید فرق خواهد کرد.
ب) در نوع درصد، قیمت گونه جدید محصول نسبت به قیمت پایه، برابر درصدی که وارد می کنید فرق خواهد کرد.
• کد محصول گزینه جدید را وارد کنید. این کد پسوند کد محصول خواهد بود.
• در فیلد ترتیب، ترتیب این آیتم را در لیست گزینه ها وارد کنید. برای نمایش آیتم مورد نظر در ابتدا، عدد 1 را وارد کنید.
در آخر دکمه ذخیره را کلیک نمایید.

تفاوت بین محصول ساده، محصول قابل دانلود، محصول مجازی و محصول قابل پیکربندی چیست؟

در مرحله اول افزودن محصول جدید، از شما پرسیده می شود که نوع محصول خود را انتخاب کنید، شما می توانید یکی از چهار نوع زیر را به عنوان نوع محصول خود انتخاب کنید:

محصول ساده: پرکاربردترین نوع محصول است، این نوع از محصول را زمانی انتخاب می کنید که محصول مورد نظر شما فاقد هر نوع گزینه قابل انتخاب از طرف خریدار باشد، مانند کتاب
محصول قابل دانلود: فروش فایل قابل دانلود در این گروه از محصولات قرار می گیرد، با انتخاب محصول قابل دانلود، در ادامه قادر خواهید بود فایل نمونه و لینک یا فایل قابل دانلود را اضافه کنید و خریدار پس از پرداخت می تواند فایل مورد نظرش را دانلود کند، در فرآیند خرید این نوع محصولات، انتخاب روش حمل غیر فعال خواهد شد.
محصول مجازی: این نوع از محصولات برای فروش خدمات یا محصولات غیر قابل لمس کاربرد دارد، به عنوان مثال گارانتی، نگهداری، بیمه و...، در محصول مجازی مرحله انتخاب روش حمل وجود ندارد، چون عملا محصولی برای ارسال وجود ندارد.
محصول قابل پیکربندی: محصول قابل پیکربندی عملا محصول ساده ای است که دارای گزینه های قابل انتخاب از طرف خریدار می باشد و خریدار در هنگام خرید می تواند اطلاعات سفارشی مورد انتظار خود را نیز وارد کند، به طور مثال در خرید یک پیراهن، خریدار می تواند رنگ و سایز مورد نظر خود را اضافه کند. حتی این انتخاب ها می تواند هزینه های بیشتری را بر روی فاکتور اضافه کند.

چگونه برای محصولات خود راهنمای سایز ایجاد کنم؟

«راهنمای سایز» برای دسته بندی های پوشاک، زیورآلات، کفش و سایر محصولات نیازمند آگاهی از سایز تعریف شده است. شما از این قابلیت برای محصولاتی که قبلا ایجاد شده اند و همینطور محصولات جدید می توانید استفاده کنید.

به دو حالت می توان از این قابلیت استفاده کرد:

1. محصولات قابل پیکربندی که دارای مشخصه قابل پیکربندی مربوط به سایز می باشند.

2. محصولاتی که دارای گزینه سفارشی مربوط به سایز می باشند.

حالت اول: نحوه تنظیم راهنمای سایز برای محصول قابل پیکر بندی:

1. روی افزودن محصول جدید کلیک کنید.

2. دسته بندی محصول مورد نظر که نیازمند آگاهی از سایز می باشد را انتخاب و روی کلید "ادامه" کلیک کنید.

3. در صفحه "انتخاب مشخصه های قابل پیکربندی" مشخصه مربوط به سایز را انتخاب کنید و روی کلید "ایجاد محصول قابل پیکر بندی" کلیک کنید.

4. در صفحه "ایجاد محصول قابل پیکربندی" در تب "عمومی" انتهای اطلاعات محصول، قسمت "راهنمای سایز" را مشاهده می کنید.

5. در انتهای تب عمومی، قسمت راهنمای سایز را مشاهده می کنید. فیلد "دسته بندی استاندارد" و سپس "نام استاندارد" را انتخاب کنید. (این قسمت را زمانی مشاهده می کنید که گزینه مربوط به سایز را انتخاب کرده باشید)

6. با استفاده از "پیش نمایش" که در زیر "نام استاندارد" مشاهده می کنید می توانید پیش نمایشی از جدول راهنمای سایز را مشاهده کنید.

دسته بندی استاندارد: بر اساس نوع دسته بندی انتخابی شما در مرحله قبل (جستجوی دسته بندی) تعیین می شود. با توجه به اینکه در هر برند و در هر مدل ممکن است نحوه سایز بندی متفاوت باشد، از لیست موجود، سایزبندی که متناسب با محصول شما می باشد را انتخاب کنید و بعد از تکمیل فیلدهای راهنمای سایز روی گزینه پیش نمایش کلیک کنید تا جدول و نحوه سایز بندی در آن گزینه را مشاهده نمایید. اگر گزینه "در سایت نمایش داده نشود" را انتخاب کنید، راهنمای سایز غیر فعال شده و در بخش کاربری، صفحه جزییات محصول غیر فعال خواهد بود.

نام استاندارد: سیستم های سایزبندی اصلی و رایج که در دنیا وجود دارند، تعریف شده اند از جمله استانداردهای اروپا، آمریکا، انگلیس. از این لیست، سیستم سایز بندی متناسب با محصول خود را انتخاب کنید. ( توجه شود که در کشور ما بیشتر از سایزبندی اروپایی استفاده می شود.)

حالت دوم: نحوه تنظیم راهنمای سایز برای محصول دارای گزینه سفارشی:

زمانی از گزینه سفارشی استفاده می کنیم که موجودی گزینه ها مهم نباشد.

1. افزودن محصول جدید > انتخاب دسته بندی محصول، همانند مراحل قبل می باشد.

2. در انتهای تب عمومی > تنظیمات سفارشی > نوع ورودی را "کشویی" انتخاب کنید > گزینه مربوط به سایز را ایجاد کنید.

3. با ایجاد گزینه کشویی "نمایش راهنمای سایز برای" در قسمت راهنمای سایز فعال می شود و شما از بین گزینه هایی که ایجاد کرده اید گزینه مربوط به سایز را انتخاب می کنید.

سایز چارت

4. با انتخاب گزینه مورد نظر، در سمت کاربری در صفحه جزییات محصول، راهنمای سایز برای کاربران قابل مشاهده خواهد بود.

سایز چارت

با کلیک بر روی راهنمای سایز به صورت زیر راهنما قابل نمایش خواهد بود.