همه دسته بندی ها
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

seller.tashil.com محیط کاری فروشنده ها

مدیریت سفارشات رسیده

چگونه متوجه خواهم شد که سفارشی را دریافت کرده ام؟

بعد از اینکه از محصولی از مجموعه محصولات شما در داخل سایت به فروش می رسد، هم از طریق ارسال ایمیل، هم از طریق ارسال پیامک و هم از طریق پنل فروش خود در سایت تسهیل مطلع خواهید شد. 

از پنل فروش وارد سفارشات دریافتی من می شوید و با کلیک دکمه مشاهده سفارش، جزئیات سفارش را می توانید مشاهده کنید. 

شما می توانید سفارش ها را بر اساس تاریخ و یا وضعیت سفارش جستجو کنید. از آنجا که فروشنده، وضعیت سفارش را تغییر می دهد، خریدار می تواند با رجوع به سفارش های من از منوی خریدهای من، از وضعیت سفارش خود آگاه شود. 

در ارتباط با ارسال به موقع سفارشات، چه نکات مهمی را باید مورد توجه قرار داد؟

ارسال سریع سفارشات مشتریانی که از طریق اینترنت خرید می کنند یکی از مهمترین فاکتورهای تامین رضایتمندی آنها و به طبع آن افزایش فروش است، با توجه به اینکه مسئولیت ارسال سفارشات و رساندن آن به خریدار، بر عهده فروشنده است، درخواست می شود از هیچ تلاشی برای به حداقل رساندن زمان تحویل سفارشات مشتریان مضایقه نکنید، شما در پنل فروش خود اعلام می کنید که سفارش مشتری را در عرض چه مدت بعد از دریافت سفارش ارسال خواهید کرد، این اعلان شما، تعهد شما مبنی بر ارسال در زمان وعده داده شده است، سایت تسهیل نیز به مشتریان تعهد داده است که سفارشاتشان در زمان موعد ارسال خواهد شد و در صورت عدم ارسال به موقع سفارش، می توانند درخواست بدهند که وجه پرداختی شان عیناً عودت داده شود، بنابراین به شدت توصیه می شود که حتماً در زمانی که تعیین کرده اید نسبت به ارسال سفارش اقدام نمایید تا مشمول مقررات عدم ارسال به موقع سفارشات رسیده نشوید. 

تعهد زمان ارسال با تعهد زمان دریافت محصول توسط خریدار دو موضوع متفاوت هستند، تعهد زمانی تعیین شده توسط شما، تعهد ارسال و تحویل به حمل کننده است و طبیعتا ممکن است به دلایلی، محصولِ در اختیار شرکت حمل، با تاخیری مختصر به دست خریدار برسد که در این خصوص در راهنمای سمت خریدار آگاهی لازم به خریدار داده شده است.  

نارضایتی عموماً از محل عدم پاسخگویی به انتظارات به وجود می آید و فراتر از انتظار عمل کردن هم باعث شعف و شادمانی و وفاداری مشتری می شود بنابراین تقاضا می شود تا حد امکان زودتر از زمانی که وعده داده اید نسبت به ارسال سفارش مشتری اقدام نمایید.

خریدار بعد از دریافت هر سفارش در چهار موضوع " مطابقت محصول دریافتی با توصیف"، " پاسخگویی"، " هزینه ارسال" و " زمان ارسال" برای سفارش مورد نظر ثبت نظر می کند و این در سوابق معاملات فروشنده در معرض دید سایر خریداران بالقوه قرار می گیرد، بنابراین توصیه می شود سعی کنید در خصوص معیارهای مورد نظر، نمرات خوبی از مشتریان دریافت کنید تا هم اعتبار و جایگاه برند خود را تقویت کنید و هم شانس بیشتری در فروش های بعدی به دست بیاورید.

فروشندگان باید روشی را برای ارسال انتخاب نمایند که از رسیدن سفارشات به دست خریدار اطمینان حاصل کنند و با ارسال به موقع محصول، رضایت خریدار را کسب نمایند. 

اگر محصولی در دست دارید که پس از فروش قادر به ارسال آن نیستید، اطلاعات آن را در سایت درج نکنید.

آیا می توانم محصولی مغایر با آنچه که توضیح داده شده است به خریدار ارسال کنم؟

بازار تسهیل محیطی برای تجارت سالم بین خریدار و فروشنده است و رضایتمندی خریداران مهمترین هدفی است که در آن مورد پیگیری قرار می گیرد و ایجاد نارضایتی در خریدار توسط فروشنده ای بخصوص، شانس خرید دوباره آن خریدار از سایر فروشنده ها را هم زیر سئوال می برد، بنابراین تمامی برنامه ریزی های سایت به گونه ای هدایت می شود که خریدار تجربه خوشایندی از خرید داشته باشد.
بر این اساس فروشنده ملزم می باشد تا اطمینان دهد که محصولات ارسال شده با مشخصات ذکر شده در سایت مطابقت می کند، به لحاظ ظاهری نیز باید مشابه همان عکس محصول در سایت باشد و با مشخصات توصیف شده توسط فروشنده شامل شکل، وزن، رنگ، مدل، آکبند بودن محصول و غیره یکسان باشد.

بعد از ارسال سفارش به آدرس خریدار چه اقدامی را باید انجام دهم؟

بعد از اینکه سفارشی را ارسال کردید لازم است در داخل سامانه ارسال سفارش را ثبت کنید تا هم خریدار و هم مدیریت سایت تسهیل از ارسال سفارش مطلع شود، چرا که عدم ثبت ارسال باعث خواهد شد که مرسوله ارسال نشده تلقی شود و در این شرایط ، شرکت ناچار به بازگشت مبلغ پرداختی خریدار خواهد بود و فروشنده مشمول قوانین و مقررات عدم ارسال به موقع سفارشات خواهد بود.

بعد از تحویل مرسوله به شرکت حمل اعم از تیپاکس، پست و ... شماره مرسوله را در صفحه جزئیات سفارش که از منوی سفارشات رسیده من در پنل فروش قابل دسترس است وارد کرده و در بالای برگه سفارش، بر روی دکمه ارسال کلیک کنید تا سفارش ارسال شده شناخته شود.